Apple Vision Pro, Bul Uygulaması ile Takip Edilemeyecek

Apple yeni bir destek belgesinde Vision Pro’yu kaybederseniz başlığı başka bir cihazdaki Bul uygulaması veya iCloud web sitesi aracılığıyla takip edemeyeceğinizi doğruladı. Ürünün desteklediği tek Bul özelliği ise yetkisiz kişilerin başlığı kullanmasını veya silmesini engelleyen Etkinleştirme Kilidi olacak.

Bul, çalınan veya kaybolan cihazların internete bağlı olmasalar bile harita üzerinde yerini tespit etmek için kullanılabilen, Apple’ın sunduğu bir izleme hizmeti. Hizmet ile cihazda ses çalabilir, geride bırakıldığında bildirim alabilir, cihazı silebilir veya bulan kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Apple destek sayfasında şöyle diyor: “Bul özelliğini açtığınızda Vision Pro’nuzu Etkinleştirme Kilidi ile korursunuz, ancak Vision Pro’yu harita üzerinde bulmak, bulmaya yardımcı olacak bir ses çalmak, Kayıp Modu’nu açmak veya uzaktan silmek için başka bir Apple aygıtını veya web’i kullanamazsınız”

Apple, başlık için neden Bul takibini sunmamayı seçtiğine dair bilgi vermedi. Bunun Vision Pro’da dahili pil bulunmamasıyla ilgili olabileceği düşünülüyor. Diğer taraftan geçici bir çözüm olarak AirTag‘i başlığın yakınına, tercihen seyahat çantasına takabilirsiniz. Bu, başlığınızın iPhone’unuzdaki veya diğer Apple cihazınızdaki Bul uygulaması aracılığıyla takip edilebilir olmasını sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x