2024 iPad Pro modeli daha ince bir yapıya sahip olacak

Apple’ın önümüzdeki ay hem 11 inç hem de 13 inç modelleri için OLED ekranlarla güncellenmiş iPad Pro modellerini piyasaya sürmeye hazırlandığına dair söylentiler var. Bu söylentiler gerçekleşirse, Apple’ın iPad serisinde ilk defa OLED teknolojisini kullanmış olacak. OLED ekranların, LCD veya mini-LED ekranlara kıyasla daha ince olması, cihazların daha zarif profillerle tasarlanmasına olanak tanıyor.

Yeni iPad Pro modellerinin tasarımının, arka kamera adasının sol üst köşede ve hoparlörlerin ile USB-C portunun alt kısımda konumlandırıldığı önceki modellere benzer olduğu belirtiliyor.

2024 iPad Pro modeli daha ince bir yapıya sahip olacak

Ancak, sızdırılan bilgilere göre, hem 11 inç hem de 13 inç iPad Pro modellerinin boyutları, öncekilerden daha ince olacak şekilde ayarlandı. Özellikle 13 inç modelin 1.4mm daha ince (5.0mm) ve 11 inç modelin ise 0.8mm daha ince (5.1mm) olduğu söyleniyor.

Bu incelme, OLED panellerin, önceki LCD panellere kıyasla daha az katmana ihtiyaç duymasıyla ilişkilendiriliyor. Ayrıca, iPad Pro (2024) modellerinin 5nm’lik Apple M2 yonga setinden daha gelişmiş 3nm’lik M3 yonga setine geçiş yapacağı ve MagSafe şarj desteğine sahip olacağı da konuşulanlar arasında. Bununla birlikte, yenilenmiş bir Magic Keyboard ve yeni bir Apple Pencil’ın da kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Bu yenilikler, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlarken, cihazın genel performansında ve kullanım kolaylığında da önemli gelişmeler sunmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x