XRP, ADA, DOGE, AVAX Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin fiyatının 52.000 dolar seviyesinde destek bulmakta zorlandığını söylüyor. Ancak analist, konsolidasyonun bir sonraki aşamasının altcoin’ler için faydalı olacağını tahmin ediyor. Bitcoin yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatarak AVAX Coin dahil belirli altcoin’leri daha yükseğe çekebilir mi? Analist, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

BTC, ETH, BNB ve SOL Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin yükseliş trendinde konsolide oluyor. Ayılar ralliyi 52.000 dolarda durdurmaya çalışıyor. Ancak boğalar baskıyı sürdürüyor. Önemli bir dirence yakın sıkı bir konsolidasyon genellikle yukarı yönde çözülür. Boğalar fiyatı 52.000 doların üzerine çıkarır ve korursa, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başladığını gösterecektir. BTC’nin daha sonra 60.000 dolara doğru yükselmesi mümkün.

Ayılar yukarı hareketi önlemek istiyorsa, fiyatı hızla 20 günlük EMA’nın (48.260 dolar) altına çekmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, birkaç kısa vadeli yatırımcının stopları vurulabilir. BTC’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (44.647 dolar) düşmesi olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH 17 Şubat’ta 2.717 dolardan toparlandı. Böylece, boğaların bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösterdi. ETH 18 Şubat’ta 2.868 dolarlık ani direncin üzerine çıktı. Böylece, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterdi.

Alıcılar momentumu korumaya ve fiyatı psikolojik açıdan kritik 3.000 dolar seviyesine çekmeye çalışacak. Son birkaç gündeki yükseliş RSI’ı 78’in üzerine çıkararak yakın vadede küçük bir düzeltme veya konsolidasyon olasılığına işaret etti. Satıcıların kısa vadeli bir zirveye işaret etmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (2.615 dolar) altına çekmesi gerekecek.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB’nin yükseliş trendinde geri çekilmesi, kısa vadeli yatırımcıların kâr rezervasyonuna işaret ediyor. Genel olarak, güçlü bir yükseliş trendinde geri çekilmeler üç günden fazla sürmez.

Yükselen 20 günlük EMA (330 dolar) ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, boğaların kontrolde olduğunu gösteriyor. Fiyat yükselir ve 367 doların üzerine çıkarsa, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. BNB’nin daha sonra 400 dolara yükselmeye çalışması mümkün. Bunun yerine, fiyat düşmeye devam eder ve 348 doların altına inerse, BNB’nin 20 günlük EMA’ya ulaşması olası. Bu seviyenin yine alıcıları çekmesi muhtemel. Ancak ayılar galip gelirse BNB’nin 50 günlük SMA’ya (314 dolar) düşmesi mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 17 Şubat’ta ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisine geri çekildi. Ayrıca, boğalar yerlerini korudu. Yükselen 20 günlük EMA (106 dolar) ve 62’nin üzerindeki RSI, boğaların üstünlüğü elinde bulundurduğunu gösteriyor. 119 dolarda küçük bir direnç var. Ancak bunu aşması muhtemel.

SOL’un daha sonra 127 dolarlık sert üst direnci tekrar test etmesi olası. Bu seviyeyi aşarsa, SOL’un 135 dolarlık formasyon hedefine ulaşması mümkün. Bu iyimser görüş, fiyatın düşmesi ve 20 günlük EMA’nın altına inmesi halinde yakın vadede olumsuz etkilenecektir. Bunun da long likidasyonlara yol açarak SOL’u 50 günlük SMA’ya (100 dolar) çekmesi olası.

XRP, ADA, DOGE ve AVAX Coin analizi

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür düşüş trendi çizgisi ile 20 günlük EMA (0,54 dolar) arasında sıkışmış durumda. Bu da boğalar ile ayılar arasındaki kararsızlığa işaret ediyor. 20 günlük EMA kademeli olarak yukarı dönmeye başladı. Ayrıca, RSI pozitif bölgeye yükseldi. Bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyat düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkar ve kapanırsa, düzeltmenin sona ereceğini gösterecektir. XRP daha sonra 0,67 dolara yükselmeye çalışacaktır. Aksine, fiyat düşüş trendi çizgisinden keskin bir şekilde düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların komutada kaldığını gösterecektir. XRP’nin daha sonra 0,50 dolara kadar inmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın 17 Şubat mum çubuğundaki uzun kuyruğu, boğaların 20 günlük EMA’ya (0,56 dolar) düşüşleri alım fırsatı olarak görmeye devam ettiğini gösteriyor. Boğalar, fiyatı 0,62 dolarlık yakın direncin üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, ADA’nın 0,68 dolarlık hayati dirence yükselmesi mümkün. Bu seviye boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık olacaktır. Ancak alıcılar galip gelirse, bir sonraki durağın 0,90 dolar olması bekleniyor.

Aksine, fiyat 0,68 dolardan keskin bir şekilde düşerse, ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösterecektir. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin 15 Şubat’ta 42 dolar seviyesinden geriledi. Ancak boğaların fiyatın 20 günlük EMA’nın (38,40 dolar) altına düşmesine izin vermemesi olumlu bir işaret. AVAX Coin boğaları yine 42 dolardaki engeli aşmaya çalışacak. Böylece, başarılı olurlarsa AVAX Coin ters H&S formasyonunu tamamlayacak. Tokenin daha sonra 50 dolara fırlaması mümkün. Bu da AVAX Coin için aşması zor bir engel olacaktır.

Aşağı yönde, 20 günlük EMA dikkat edilmesi gereken kilit destek. Bu seviyeyi kırarsa, AVAX Coin fiyatının 50 günlük SMA’ya (36,16 dolar) kayması olası. Böyle bir hareket, AVAX Coin fiyatının bir süre 32 ila 42 dolar arasında salınabileceğini gösterecektir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Ayılar 17 Şubat’ta DOGE’yi simetrik üçgen formasyonuna geri çekmeye çalıştı. Ancak boğalar seviyeyi agresif bir şekilde korudu. 20 günlük EMA (0,08 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı. Ayrıca, RSI 63’ün üzerinde. Bu da boğaların bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösteriyor. Boğalar 0,09 dolarlık engeli aşarsa, DOGE’nin 0,10 ila 0,11 dolar direnç bölgesine yükselmesi mümkün.

Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve hareketli ortalamaların altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, ayıların her küçük rahatlama rallisinde satış yaptığını gösterir. Satışların, boğa trend çizgisinin altına indiğinde yoğunlaşması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x