Street Fighter 6’ya Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 Karakteri Söylüyoruz

2 Haziran günü piyasaya sürülen ve en köklü dövüş oyunu serilerinden birisinin yeni yapımı Street Fighter 6’ya yeni başlayanlar için harika bir listemiz var!

Oyuna henüz yeni başladıysanız size önerebileceğimiz 10 farklı karakteri aşağıdan bulabilirsiniz;

Kaynak: https://www.dualshockers.com/street-f…

10. Cammy

Neredeyse herkesin favorisi olan Cammy, aslında oyuna yeni başlayanların durağı olması gereken bir karakter. Yakın dövüş uzmanlığı ve bacaklarını kullandığı saldırılarla birlikte adeta kombo üstadı olarak karşımıza çıkıyor.

9. Zangief

Aslında oynaması biraz zor olan Zangief, bu listeye girebiliyor çünkü kavrandığı zaman oldukça güçlü bir karakter konumunda. Karakter ile biraz alıştırma yaptıktan sonra yenemeyeceğiniz zorlu rakip yok diye düşünüyoruz.

8. Ryu

Street Fighter’ın kapak yıldızı, tüm oyunları starı ve yeni başlayanların değişmeyen nadir karakterlerinden birisi, Ryu. Çok yönlü olmasından dolayı zorlu rakiplere karşı daha avantajlı olabiliyorsunuz. Yetenekleri bir yana, kullandığı dövüş stili de diğer karakterlere oranla daha kolay kavranabiliyor.

7. Juri

Aslında bol bol pratik yapılması gereken Juri, alışıldığında güçlü bir karaktere dönüşmeyi başarıyor. Özellikle üst üste kazanmanız gereken maçlarda Juri’yi tercih etmek mükemmel bir seçenek olabilir. Ancak karakterin hakimiyetine alışamadığınız durumda pek tavsiye edilmez.

6. Guile

Oynaması ve öğrenmesi kolay karakterlerden birisi olan Guile, yetenekleriyle adeta seçilmiş kişi gibi karşınıza çıkacaktır. Özellikle oyunu henüz yeni kavramaya başlayan oyuncuların bir numaralı tercihi olabilecek potansiyeldedir.

5. Kimberly

Yeni bir karakter olarak karşımıza çıkan Kimberly, oynaması ve öğrenmesi kolay bir karakter. Çok yönlü yetenek merkezi sayesinde oyuna ilk başlayanların genel tercihi olan bu karakter, aynı zamanda yarattığı kombol’ar sayesinde de düşmanların şevkini kırabiliyor.

4. Ken

Oyuna henüz yeni yeni adapte olmaya başladıysanız Ken oldukça işinize yarayabilecek bir karakterdir. Çok yönlü bir yetenek mekanizmasına sahip olmasa bile stabil bir hasar şemasına sahip olmasından ötürü oynaması çok daha kolay bir karakter olarak karşımız çıkıyor.

3. Luke

İlk defa Street Fighter 5’te görünen Luke, oynaması oldukça basit bir karakter. Hatta o kadar basit ki, karşınıza çıkan ve yetenekleri ile kafa karıştırıcı olabilen çoğu karaktere karşı başarıyla galibiyet almanızı sağlayabiliyor.

2. Marisa

Marisa hem güçlü hem de dayanıklı bir karakter. Özellikle uzak mesafeden daha etkili olan düşmanları alt etmek için tercih edilebilir. Yakın mesafede ise gücünden kaynaklı olan sert müdahaleler ile rakibi şaşırtmanız çok olası.

1. Lily

Oyunu öğrenmek ve alışmak için en iyi karakter. Lily, sdilahlarıyla dövüştüğü için uzak mesafede oldukça yetenekli. Böylelikle rakibiniz size yaklaşmadan işini bitirebiliyorsunuz. Aynı zamanda oldukça hızlı ve bu sayede kombo sayılarına ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x